Празни улици, затворени продавници – втор ден полициски час од 16 часот


Празни улици, затворени продавници и маркети, ваква е сликата попладнево во Скопје откако Владата како една од мерките за борба против коронавирусот донесе ...
| | веќе видена | слични

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, дознава Алсат. Преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Изминатото деноноќие во Куманово шест лица го прекршиле полицискиот час. Тројца се приведени.Како што соопшти МВР, од 7 часот вчера до 7 часот утрово на ...
| | веќе видена | слични

Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
| | веќе видена | слични

Тече вториот ден од викенд карантинот во Куманово, градот кој и денска има најмногу заразени. Граѓаните остануваат во своите домови, до утре изутрина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општинскиот крзиен штаб на Куманово на денешната седница побара да се увиди бројот на заболени во болницата и да се утврди капацитетот на установата во оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција е последната земја која вториот круг од локалните избори го закажа на 28 јуни, повеќе од три месеци по првиот круг организиран среде пандемијата од ...
сите 864 | | | веќе видена

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд пред да стане планетарно познат фудбалер снимал песми на Јутјуб под името „FlowKingz“. Ѕвездата на Борусија Дортмунд заедно со ...
сите 164 | | | веќе видена

Се влошува билансот на здравствените параметри поврзани со епидемијата на корона во Македонија. За еден ден имавме 40 нови заразени од Корона и значително ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Празни улици, затворени продавници – втор ден полициски час од 16 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: