ПОГОЛЕМ ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Тетово бара превентивни мерки како во Куманово


Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
| | веќе видена | слични

ЧЕТИРИ ЛИЦА ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУС Во изминатото деноноќие се потврдени само 26 нови случаи на Ковид 19. Во Скопје се регистрирани само четири, а најмногу има ...
| | веќе видена | слични

Со новата одлука на албанската Влада, од денеска полицискиот час во работните денови ќе трае покусо од досега за четири и пол часа, односно наместо од 13:00 ќе ...
| | веќе видена | слични

Како една од новите мерки за спречување на ширење на вирусот КОВИД-19, општина Центар ги покри клупите со најлони. „Денеска спроведовме акции за затворање и ...
| | веќе видена | слични

Се проширува викенд-полицискиот час и за време на велигденските празници. Почнува во петок попладне, но ќе трае се до вторник. Министерот за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница го разгледа и усвои предлогот за продолжување на забраната и посебниот режим на движење на територијата на Македонија за време ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ на Фејсбук информира дека преземаат мерки со цел заштита од ширење на коронавирусот. -Денеска спроведовме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 689 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 336 | | | веќе видена

Теренс Флојд, помладиот брат на Џорџ Флојд, се обидува да ја смири ситуацијата по жестоките и масовни портести кои избија низ САД по смртта на неговиот ...
сите 452 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 225 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 182 | | | веќе видена

Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
сите 563 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 442 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОГОЛЕМ ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Тетово бара превентивни мерки како во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: