Белградскиот саем од утре почнува да работи како болница

3 копии
6 копии

Во изминатите 24 часа во Србија од тестирани 637 лица потврдени се уште 111 нови случаи на заразени со коронавирусот, со што вкупниот број на заразени се ...
| | веќе видена | слични

Во салата 1 на Белградскиот саем, каде што државата и кризниот штаб организираа привремена болница за прием и престој на лица со лесни симптоми на инфекција со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На саемот во Белград се сместени 49 пациенти заразени од корона вирусот, а од нив 39 мажи и 10 жени. Меѓу нив е и најмладиот пациент, дете од 10 години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Карантината на саемот Нови Сад, во кој ќе бидат сместени граѓани заразени со вирус со блага клиничка слика, се предвидени 1.000 кревети, а пациентите ќе имаат ...
| | веќе видена | слични

Во привременaта болница, уредена во салите на Белградскиот саем за сместување на заболените со блага клиничка слика на Covid-19, во неделата се примени првите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 150 | | | веќе видена

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 254 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

Масовноста на тестирање за коронавирусот не е прашање на недостиг на ресурси, туку прашање на стратегија која мора да е научно и емпириски заснована и да доаѓа ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белградскиот саем од утре почнува да работи како болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: