Во Србија регистрирани 111 новозаразени и тројца починати- се очекува обраќање на претседателот


Во изминатите 24 часа во Србија од тестирани 637 лица потврдени се уште 111 нови случаи на заразени со коронавирусот, со што вкупниот број на заразени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројот на смртни случаи од новиот коронавирус во Индија се зголеми за 166 и сега изнесува 199, соопшти Министерството за здравство на земјата. Според ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Синдикатот на лекари „МГ Франс“, е на ставот дека бројот на заразените од вирусот Ковид-19 е значително поголем од оној што го пријавуваат здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерството за здравство апелира до граѓаните да ги почитуваат во целост мерките и препораките за заштита од коронавирусот. На вчерашната прес-конференција, ...
сите 1118 | | | веќе видена

Вест која одекна ширум САД и светот. Најбогатиот спортист во светот, а тоа боксерот Флојд Мејведер, ќе го плати погребот на Џорџ Флојд, убиениот Афроамериканец ...
сите 500 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 790 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 279 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 404 | | | веќе видена

Кој има право да ги легитимира гостите кои влегуваат во кафулињата и рестораните, за да се дознае дали тие навистина се припадници на исто семејство. Дали тоа ...
сите 96 | | | веќе видена

Во Градската општа болнива „8 септември“ од синоќа па се до утрово до 8 часот, се примени 11 нови пациенти сомнителни на корона вирусот. За жал, во изминатото ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија регистрирани 111 новозаразени и тројца починати- се очекува обраќање на претседателот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: