ОД ЕУФОРИЈА ДО ТАГА: Како успехот на Аталанта доведе до една од најголемите катастрофи на Италија


Вчера градоначалникот на Аталанта потврди дека натпреварот Аталанта – Валенсија бил вистинска биолошка бомба. Теории постоеа и претходно, меѓутоа сега Џорџо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голема трагедија го погоди Бергамо и хитот на сезоната во Лигата на шампионите, Аталанта. Аталанта пред прекинот на сезоната успеа да стигне до четвртфиналето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на болницата во Бергамо објави дека сите 40.000 навивачи кои биле на мечот Аталанта-Валенсија во Милано се заразени. Лука Лорини објаснува дека ...
| | веќе видена | слични

Директорот на болницата во Бергамо, Лука Лорини, се согласува со теоријата на „биолошка бомба“ што „експлодираше“ на натпревар помеѓу Аталанта и Валенсија. ...
| | веќе видена | слични

Директорот на болницата во Бергамо, Лука Лорини, се согласува со теоријата дека вистинска „биолошка бомба“ експлодирала на фудбалскиот меч Аталанта – ...
| | веќе видена | слични

„Најголемата грешка се случи на 19 февруари, кога повеќе од 40.000 жители на Бергамо беа на стадионот Сан Сиро, на натпреварот меѓу Аталанта и Валенсија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Со интервенција на Министерството за надворешни работи, по воздушен и по копнен пат, досега од странство во земјава се вратени 2.020 македонски државјани. Со ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД ЕУФОРИЈА ДО ТАГА: Како успехот на Аталанта доведе до една од најголемите катастрофи на Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: