Факултет за туризам и угостителство: Информација за online предавања

Откако студентските претставници од УКИМ и УКЛО денес се спротиставија за онлајн полагање сметајќи дека може да има злоупотреби, одговор на прашањата на Радио ...
| | веќе видена | слични

Универзитетските студентски собранија на Универзитетите „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје (УКИМ) и „Климент Охридски“ – Битола (УКЛО), по повеќе одржани ...
| | веќе видена | слични

Студентите на УКИМ и на УКЛО се спротивставуваат на проверката на знаењето преку електротехнички средства, односно онлајн-полагање, ова е договорено помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Експерти од Факултетот за биотехнички науки и Ветеринарен факултет-Битола подготвија и дистрибуираа информативен постер во кој се посочени информации за ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот „Св. Климент Охридски“ во соработка со Општина Битола денес дистрибуира информативни постери,плакати со хигиено-технички упатства и упатства за ...
| | веќе видена | слични

Сите активни студенти на Факултетот за земјоделски науки и храна во состав на УКИМ во Скопје, кои имаат запишан летен семестар во учебната 2019/2020 година, ја ...
| | веќе видена | слични

Ректорската управа на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ донесе правилник за работа согласно мерките за спречување на ширењето на коронавирусот. Како да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 629 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 514 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 141 | | | веќе видена

Според синоќешните податоци, заболени во светот од Ковид-19 има повеќе од 850.000, околу 180.000 се излекувани, а починале 42.000. Најмногу регистрирани ...
сите 787 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Факултет за туризам и угостителство: Информација за online предавања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: