Двајца доктори и една медицинска сестра позитивни на коронавирус во кумановската болница


Во Кумановската болница вчера интензивно се работеше од страна на локалните епидемиолози, од центарот за Јавно Здравје Куманово. Се правеа интервјуа, се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање во врска со изнаоѓање решение за мајките на кои во овој ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче, денеска, на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирус во земјава, информираше дека доцна синоќа се ...
| | веќе видена | слични

Која било јавно здравствена институција што смета дека не може да лекува одредена состојба, без разлика дали станува збор за коронавирус или не, ги препраќа ...
| | веќе видена | слични

Институтот за физикална медицина и рехабилитација во Козле престанува со работа, не прима повеќе пациенти, двајца од дијагностицираните се префрлени на ...
| | веќе видена | слични

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во овој момент се лекуваат 54 пациенти, четворица се во критична состојба, а 20 освен редовната ...
| | веќе видена | слични

Во Куманово се работи интензивно, будно ја следиме состојбата. Земени се повеќе материјали во однос на претходните денови, но многу е рано да се каже дали е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се прават анкети на членови на СДСМ, се бараат нивните контакти, рече денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Се прават анкети, анализи, тестови, и ...
сите 377 | | | веќе видена

Осумдесет и девет новозаболени и седуммина починати од коронавирус во Македонија во последните 24 часа. Најголем број на заболени има во Скопје, потоа во Штип, ...
сите 732 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 180 | | | веќе видена

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа ...
сите 328 | | | веќе видена

Почитувани, Заради ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција дека сум се заразил на ифтар кај брат ми, сакам само да ве ...
сите 286 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца доктори и една медицинска сестра позитивни на коронавирус во кумановската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: