Двајца доктори и една медицинска сестра позитивни на коронавирус во кумановската болница


Во Кумановската болница вчера интензивно се работеше од страна на локалните епидемиолози, од центарот за Јавно Здравје Куманово. Се правеа интервјуа, се ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
| | веќе видена | слични

Двајца мажи на возраст од 31 и 91 година, двајцата од Скопје, починаа денеска од коронавирусот, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. ...
| | веќе видена | слични

Во врска со тоа колку тестирања се направени откако е започната кризата со пандемијата од Ковид-19 во земјава, Филипче рече дека заклучно со вчерашниот ден ...
| | веќе видена | слични

Две лица починале изминатото деноноќие на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со што вкупната бројка на починати во земјава од појавата на ...
| | веќе видена | слични

На инфективната клиника се примени тројца пациени од Скопје и Куманово. Во моментот се хоспитализирани вкупно 49 пациенти, седум се со потешка клиничка слика – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со коронавирус до денеска во Македонија изнесува 259 лице, a вкупната бројка на починати достигна шест лица. ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот не штеди никого. Утринава на Клиниката за инфективни болести починал 31 годишен скопјанец како последица на ковид 19 а со заразста не се изборил ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца доктори и една медицинска сестра позитивни на коронавирус во кумановската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: