Заврши 27-от Копаоник бизнис форум

4 копии

Она што се добива со изградбата на автопатите, се губи со долгото чекање на граничните премини. Колони има само на Балканот и никаде на друго место. Ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Популизмот е болест на регионот. Наместо да ги решаваат суштинските прашања, политичарите се борат единствено за тоа како да останат на власт. Немаат визија, ...
| | веќе видена | слични

Популизмот кој го практикуваат политичарите на Западен Балкан е главен ограничувачки фактор за развојот на соработката на економиите, изјави денеска генерален ...
| | веќе видена | слични

Трговската размена меѓу Македонија и земјите од Западен Балкан е во пораст, но таа би можела да биде уште поголема. Проблемот на сите влади во земјите од ...
| | веќе видена | слични

Ако зборуваме за интегрирање во Европа, тогаш мора да обезбедиме слободен проток на луѓе, пари, капитал и услуги. Трговијата, инвестициите, мобилноста и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите десет дена кризата со коронавирусот повторно ескалираше насекаде на Балканот. Според официјалните податоци во Србија во последните седум дена се ...
сите 201 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
сите 207 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски реагира за објаснувањето на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев за вулгарната порака до „шарените“ и коалиционерите во последната ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција посочи дека системот на ротација на медицински персолнал функционира добро, оти се ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши 27-от Копаоник бизнис форум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: