Македонија во НАТО значи сојуз со САД, не со Алијансата, смета бугарска аналитичарка


Нина Дјулгерова, професорка на Катедрата за економија и меѓународна политика на Слободниот универзитет во Варна именуван по Черноризец Храбар, за италијанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Најновиот договор Русија-Турција за Идлиб ќе даде опипливи резултати, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган по неговото враќање од Русија. „Прекинот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај примирјето кое го договорија Русија и Турција, во сириската провинција Идлиб избија жестоки судири помеѓу сириската армија и терористите, при што ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави се спротивставија на усвоената декларација на Советот за безбедност на Обединетите нации со која се поддржува руско-турскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 279 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија во НАТО значи сојуз со САД, не со Алијансата, смета бугарска аналитичарка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: