МВР одобрило 83 од 477 поднесени барања за издавање пасоши


5 копии
3 копии

Соработката помеѓу двете министерства е на високо професионално и пријателско ниво, веќе долги години наназад. Воедно, што е особено важно, искрено верувам ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев вчера и денеска во Брдо, Словенија учествува на Конференција на министри на земјите кои се дел од процесот Брдо на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев вчера и денеска во Брдо, Словенија учествува на Конференција на министри на земјите кои се дел од процесот Брдо. Како ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МВР, темите на конференцијата се „Регионална соработка во областа на борбата против трговијата со луѓе" и „Превенција и истрага на сексуална ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Љубљана, имаше работна средба со својот домаќин, министерот за внатрешни работи на Република Словенија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Македонија, Наќе Чулев денеска во просотрите на Македонската амбасада во Љубљана освари средба со Сојузот на македонски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска во Љубљана имаше средба со својот домаќин, министерот за внатрешни работи на Република Словенија Боштјан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 358 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 288 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 135 | | | веќе видена

Средства за заштита има доволно. Имавме доволно количина и на маски и на раквици и на заштитна опрема и ги имаме и сега. Факт е дека тие маски, таа заштитна ...
сите 224 | | | веќе видена

Двајца малолетници се меѓу луѓето кои тетовската полиција ги откри дека не го почитуваат полицискиот час по што се приведени во полициска станица. Покрај нив, ...
сите 349 | | | веќе видена

Земјите членки конечно се согласија за почеток на преговори со Северна Македонија. Ова не е само уште една одлука на ЕУ, ова е одлука за почеток на преговорите ...
сите 337 | | | веќе видена

Откако денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека е подготвен да отиде во Владата и да им го презентира планот за економски мерки без да се ...
сите 246 | | | веќе видена

Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР одобрило 83 од 477 поднесени барања за издавање пасоши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: