СКАНДАЛОЗНО: СЈО им исплатило хонорари на двајца сведоци во случајот „Таргет Тврдина“

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
| | веќе видена | слични

Клучниот сведок во Титаник 3 сведочеше реку вибер комуникација од Германија. Ремзие Беслимовска која на локалните избори во 2013та била член на изборната ...
| | веќе видена | слични

Ремзие Бислимова, како клучен сведок во случајот „Титаник 3“, денеска сведочеше во Кривичниот суд во Скопје преку конференциска врска од суд во Германија каде ...
| | веќе видена | слични

По конференциска врска од судница во Германија, клучниот сведок Ремзие Бислимова, која живее и работи во оваа држава, на судењето „Титаник 3“ посведочи дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжува судењето за уништување на изборен материјал „Титаник 3“ против координаторот на пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот Никола Груевски организирал незаконско финансирање на партијата, а му помогнале обвинетите Кирил Божиновски и Миле Јанакиевски, ова ќе го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Ново рочиште за предметот „Талир“, што се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, ќе се одржи на 20 март, откако денеска во Кривичниот суд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 434 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 160 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКАНДАЛОЗНО: СЈО им исплатило хонорари на двајца сведоци во случајот „Таргет Тврдина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: