Уапсен битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(22) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени седум кривични дела „тешка ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицијата во соработка со Регионалниот центар за гранични работи Запад поднесе кривична пријава против Е.Ј. (30) од Република Албанија поради постоење основи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Недозволено изработување, држење и тргување со оружје или ...
| | веќе видена | слични

Струга, 2. март 2020 (ИНПРЕС) – Одделот за криминалистичка полиција – Единица за недозволена трговија со дрога во соработка со Регионалниот центар за гранични ...
| | веќе видена | слични

Тетовецот кој вчера беше приведен како осомничен за полов напад врз дете, денеска доби притвор од 30 денови од страна на судија во претходна постапка, ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден две лица биле уапсени на грануичниот премин Табановце по извршена контрола утврдено е дека се обиделе да ја преминат границата, ...
| | веќе видена | слични

На граничниот премин Табановце, вчера на излез од Македонија, поради сомневање за поседување фалсификување исправа приведен бил O.Д. (21) од Турција. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 155 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 428 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче нагласи дека на некои работи едноставно не можеле и не можат да влијаат, а причината, како што рече, е многу јасна. – ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 272 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на македонската Влада за Бугарија, господинот Бучковски и покрај сите спорни прашања се обидува во јавноста да рефлектира напредок и ...
сите 80 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 375 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: