Нова платформа за јавниот долг


3 копии
3 копии

Додека од надлежното министерство за финансии тврдат дека јавниот долг е стабилизиран и умерен, дополнителната заменичка обвинува дека државата урива рекорди ...
| | веќе видена | слични

Македонија и годинава ќе издаде еврообврзница во висина од 500 милиони евра, но тоа нема да се случи пред изборите на 12 април. Министерката за финансии не ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот долг до крајот на годината ќе стигне до 6 милијарди евра. Според владините проекции во следните 10 месеци тој ќе се зголеми за уште половина милијарда ...
| | веќе видена | слични

Алатките за транспарентност се секогаш добредојдени но податоците треба да се презентираат секогаш објективно и точно, бидејќи граѓаните заслужуваат да знаат ...
| | веќе видена | слични

Податоците за тоа колку изнесува јавниот долг од денеска се достапни на јавноста преку новата алатка што ја презентираше министерката за финансии Нина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 166 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат изврши инспекциски надзор во ПЗУ во мешовита сопственост КБ „Аџибадем Систина„ на ден 02.04.2020 год, информираат ...
сите 176 | | | веќе видена

Денешниов прес е со цел да ја запознаеме македонската јавност со тоа како СДСМ, кој сега жестоко се противи на нашиот предлог за зголемување на ликвидноста во ...
сите 344 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова платформа за јавниот долг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: