НЕМА КРАЈ: НОВО ЗАДОЛЖУВАЊЕ ОД 15 милиони евра на владата на СДСМ

5 копии

Има фискален простор за да се справиме со евентуален потенцијален економски шок што би можел да настане поради коронавирусот. Во позиција сме да реагираме во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот Трајко Славески во дебата со министерката за финансии, Нина Ангеловска во емисијата Топ Тема изрази сомнеж за подготвеноста на власта да се справи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според поранешниот министер за финансии, Трајко Славески, државата мора да има план за справување со евентуален економски шок зашто во такви услови, не е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија денес се задолжи 8.1 милијарда денари за да може да се раздолжи утре. Нема никакво враќање пари во стопанството како што пишува во соопштението од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Почна да се спроведува проектот „Македонија без кал“, со кој ќе се санираат локални патишта и улици во должина од 450 километри во 80 општини и Град Скопје, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Министерството за финансии информираше дека по основ на доспеани хартии од вредност Министерството за финансии утре и на 8-ми март ќе врати 8,1 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии и Владата, наместо да манипулираат со податоците, да одговорат зошто и покрај констатациите за незаконитоста при постапувањето и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се зголемува бројот на дневни тестирања, се отвараат нови пунктови. Клиниката за кожни болести се враќа во погон. Заводот за рехабилитација ќе се затвори. ...
сите 559 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 258 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 307 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 161 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА КРАЈ: НОВО ЗАДОЛЖУВАЊЕ ОД 15 милиони евра на владата на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: