ОПОЗИЦИЈАТА КРИТИКУВА, ВЛАСТА СМИРУВА: Јавниот долг расте а се наѕира и нова еврообврзница

Додека од надлежното министерство за финансии тврдат дека јавниот долг е стабилизиран и умерен, дополнителната заменичка обвинува дека државата урива рекорди ...
| | веќе видена | слични

Фото: Сашо Новевски Постара зграда спроти „Алумина“ во Карпош остана без дел од својата фасада по синоќешниот силен ветер кој дуваше со брзина од 100 километри ...
| | веќе видена | слични

Алатката на Министерството за финансии преку која се гледа кој буџетски корисник колку капитални инвестиции реализирал во текот на секој месец, се покажа како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И оваа година многу лошо им тргна на капиталните инвестиции, барем ако се суди според првиот месец. Во јануари годинава биле потрошени само 1,67 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Од денес граѓаните имаат можност да се информираат за јавниот долг преку новата алатка за транспарентност , која ја изработи Министерството за финансии со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 548 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција нагласи дека системот не потфрлил во однос на заштитата на здравјето на медицинскиот ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 186 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОПОЗИЦИЈАТА КРИТИКУВА, ВЛАСТА СМИРУВА: Јавниот долг расте а се наѕира и нова еврообврзница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: