Анализа: Колку повеќе пензионери толку поголем јавен долг

3 копии

Владата утре ќе се задолжува за нови 131,6 милиони евра. Ова е едно од низата задолжувања што ги прави владата од почетокот на годината. Имено на официјалната ...
| | веќе видена | слични

НБРСМ ги објави статистичките показатели за финансиските текови за четвртиот квартал од годината која измина со аспект на движењата кај останатите финансиски ...
| | веќе видена | слични

На веб-страницата на Народната банка се објавени редовни статистички соопштенија. Има податоци за позначајни движења кај останатите финансиски институции ...
| | веќе видена | слични

Алатката на Министерството за финансии преку која се гледа кој буџетски корисник колку капитални инвестиции реализирал во текот на секој месец, се покажа како ...
| | веќе видена | слични

И оваа година многу лошо им тргна на капиталните инвестиции, барем ако се суди според првиот месец. Во јануари годинава биле потрошени само 1,67 отсто од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број на пациенти којшто се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на април, изјави министерот за ...
сите 720 | | | веќе видена

Во интервју за „Фактор“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говори за економските мерки, задолжувањето на државата, солидарноста…Вас ве прозиваа во ...
сите 543 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 263 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 147 | | | веќе видена

Со пост на Фејсбук, директорот на болницата „Плодност“ од Битола, Таше Трпчевски, го повика министерот за здравство Венко Филипче да спроведе масовно ...
сите 208 | | | веќе видена

Бројот на заболените од Ковид-19 во светот вчера надмина 900.000, а денеска се предвидува да достигне и до еден милион. Според податоците некаде до синоќа на ...
сите 522 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Колку повеќе пензионери толку поголем јавен долг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: