Кина бара од излекуваните од коронавирус да даваат крвна плазма


Растат стравувањата дека епидемијата на коронавирусот ќе прерасне во пандемија поради сѐ повеќето заразени во светот, објави вчера Би-Би-Си . Од Светската ...
| | веќе видена | слични

Пандемиите немаат никаква врска со сериозноста на болеста, туку со нејзината географска распространетост. Светската здравствена организација прогласува ...
| | веќе видена | слични

Земјите ширум светот мора да се подготват за избивање на епидемија на новиот коронавирус и мора да бидат подготвени кога тој ќе стигне до нив, изјави експерт ...
| | веќе видена | слични

Одговорите на кинеското здравство за епидемијата Ковид-19, дали се запазени мерките во блокирањето на пренесување на вирусот од човек на човек или пак истите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заеднички стручен тим од експерти од Кина и Светската здравствена организација соопштија дека се забележани резултати кои се однесуваат на блокирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 715 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров упатија честитки по ...
сите 201 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 310 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина бара од излекуваните од коронавирус да даваат крвна плазма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: