Николоски: Случајот со Мизрахи беше само силување од Димитров да докаже дека Преспанскиот е добар договор


Димитров се обиде да покаже дека договорот со Преспа е добар иако и самиот знае дека не е добар, затоа се одлучи на ваков фатален чекор каде што само докажа ...
| | веќе видена | слични

Како прва жена на Форумот на Жени на СДСМ, ми е особено задоволство што конечно се исполнува она кон кое се стремеле и моите претходнички, застапеност на 50 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашната емисија “Тренд анализа” гостуваше претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска. Во однос на пратеничките листи кои во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ги уверуваше денеска грчките новинари во Солун дека ВМРО-ДПМНЕ нема да дојде на власт за да го оспори ...
| | веќе видена | слични

„Прв пат во 2003 година ја напуштив Македонија. Работам во меѓународни невладини организации. Зошто се враќам? Затоа што човек има само едно дома, за мене ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во фокусот на предизборната кампања ќе бидат две работи, економското опустошување и цветањето на корупцијата со СДСМ, како и воведување на функционален систем ...
| | веќе видена | слични

На прашањето кои нови и стари имиња ќе се најдат на листите за пратеници потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју за дневникот на Канал ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за дневникот на Канал 5, истакна дека во фокусот на предизборната кампања ќе бидат две работи, ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски за Канал 5 објасни дека покрај големиот број на проекти и инвестиции, во фокусот на кампањата ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет пациенти заболени од коронавирусот починаа, четворица од нив на Инфективната клиника во Скопје – еден од Куманово, пациентка од Лабуништа, од Челопек, една ...
сите 729 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 614 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 203 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Кога нашата држава се соочува со најголемата здравствена криза во историјата, не е време на политикантство, туку за одговорност и посветеност, последиците врз ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Случајот со Мизрахи беше само силување од Димитров да докаже дека Преспанскиот е добар договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: