Маричиќ - Ние го заслуживме датумот, сега одговорноста е на ЕУ

Господине Маричиќ, дали новата методологија ќе го отежни или олесни процесот на преговори со ЕУ? Тешко е однапред да се каже каква ќе биде нејзината крајна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наташа КОТЛАР Камо среќа да имавме образовани политичари или луѓе кои се занимаваат со политика! Немаше да трпиме срамови и понижувања, како народ и држава! ...
| | веќе видена | слични

Бојан Маричиќ, националниот координатор за европски прашања во Владата вели дека е „гревота“ Гоце Делчев кој за „ Бугарија е исто така важен бугарски јунак“ да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во интервју за РСЕ, Бојан Маричиќ, координатор за европски прашања во Владата, на прашањето дали со новата методологија се дава сигурност дека Бугарија нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ - Ние го заслуживме датумот, сега одговорноста е на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: