Надал против тим во најинтересната четвртфинална двојка на АО


Победникот на Австралија опен, Новак Ѓоковиќ, се најде на првата позиција на најновата АТП ранг листа објавена денеска. Србинот го истисна Рафаел Надал на ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот шведски тенисер Матс Виландер прогнозира дека Новак Ѓоковиќ ќе освои уште најмалку два Гренд слем турнири до крајот на сезонава. Според Виландер, ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на Австралијан опен по победата над Австралијанецот Доминик Тим 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, и 6:4. Ѓоковиќ до ...
| | веќе видена | слични

Ѓоковиќ во маратонско финале кое траеше четири часа во пет сета го победи Доминик Тим. Српскиот тенисер притоа успеа да направи пресврт бидејќи губеше со 1:2 ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ вчера по осми пат во својата кариера ја освои титулата на Австралија Опен и го одбрани своето „кралство“ наречено „Род Лејвер арена“, и тоа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 200 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на која ги презентираше новите проекти од програмата на партијата најави ...
сите 240 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал против тим во најинтересната четвртфинална двојка на АО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: