Денеска сончево, но студено

Охрид, 1. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно северозападен ветер. Максималната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пониски температури, дожд и снег, најавува Управата за хидрометеоролошки работи од вторник следната недела.Од УХМР денеска соопштија дека стабилното време со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Просечната температура во руската престолнина во јануари годинава е највисока досега регистрирана во последните 141 години откако се мерат вакви податоци – од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Точно е дека ДУИ го прекрши договорот за „победник со победник“ на изборите, но тоа треба да остане во минатото, вели потпретседателот на „интегративците“ вели ...
сите 210 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 623 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска сончево, но студено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: