Работните групи на власта и опозицијата на средба за законот за ЈО до крајот на неделава


Работните групи на власта и на опозицијата за законот за јавно обвинителство ќе имаат средба до крајот на неделава, до кога и стручните тимови на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работната група во Министерството за правда денеска ги разгледа укажувањата од јавната расправа за законот за јавно обвинителство, објави на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во вечерашната емисија на 24 анализа гостуваше адвокатот и висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Панче Тошковски. Тој вели дека ВМРО-ДПМНЕ веќе некој период е помеѓу ...
| | веќе видена | слични

За законот за јавно обвинителство црвена линија е Уставот и закон за јавно обвинителство според меѓународни стандарди. За ВМРО-ДПМНЕ треба закон што ќе е во ...
| | веќе видена | слични

Ве молам одговорете на прашањето зошто јавниот обвинител Јовевски не ја суспендираше специјалната обвинителка Јанева во моментот кога влезе во притвор. Зошто ...
| | веќе видена | слични

Во дебатното издание на Топ Тема на Телма телевизија посветено на предлог-законот за Јавно обвинителство, пратеничката Калеска Ванчева уште еднаш ја нагласи ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, член на работната група за законот за јавно обвинителство, денеска изјави дека јавната расправа во голем дел дала ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ Зоран Заев очекува договор за законот за јавно обвинителство, затоа што, како што вели, на сите им стана јасно дека се работи за правно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oгромното мнозинство во парламентот постигна историска победа врз криминалните структури на ВМРО-ДПМНЕ. Желбата и потребата од правда ја победи алчноста за ...
сите 1330 | | | веќе видена

Парламентот на Северна Македонија гласаше за разрешување на министерка во владата, откако таа се појави на две конференции за медиуми пред табла со старото име ...
сите 297 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 200 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања и потпретседателка на СДСМ, Мила Царовска, во интервју за емисијата 360 на Алсат истакна дека техничката министерка за ...
сите 158 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 130 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот „Рекет” во кој обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална ...
сите 337 | | | веќе видена

Лидерите решија да го вратат мандатот, обврска е на институциите да обезбедат услови за спроведување на фер, слободни и демократски избори на кои вие ќе го ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работните групи на власта и опозицијата на средба за законот за ЈО до крајот на неделава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: