Сам дава пари: Oрце Камчев нуди уште повеќе за да му ги вратат пасошите

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
| | веќе видена | слични

Во жалбена постапка за враќање на македонскиот пасош на првоосомничениот во „Империја“ Орце Камчев, откако судијата Весна Димишкова од Кривичниот суд во ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот и осомничен во предметот „Империја“ за перење пари и други кривични дела, Орце Камчев мора да патува деловно, потенцираа негoвите адвокати на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од шест месеци откако е зад решетки Боки 13 повторно побара од Апелација да му го укине притворот. Пред судиите неговата жалба ја образложи адвокатот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
2 копии

Орце Камчев понудил хипотека на недвижен имот од над 3 милиони евра, за да му се вратат македонскиот и бугарскиот пасош кој судот му ги одзеде како мерка на ...
| | веќе видена | слични

Тројца апелациони судии ќе одлучуваат дали да мусе вратипасошот на Орце Камчев откакот неговите адвокати предложија зголемување на сумата од 2,2 на 3,1 милион ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сам дава пари: Oрце Камчев нуди уште повеќе за да му ги вратат пасошите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: