Заев: Има надеж за обезбедување двотретинско мнозинство за законот за јавно обвинителство


Работите за обезбедување двотретинско мнозинство за носење на законот за јавно обвинителство добро се движат. Имам надеж, но немаме многу време, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Омилениот невладино-владин претставник Џабир Дерала испрати директна закана до македонските пратеници дека доколку не се донесе Законот за јавно обвинителство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната Комисиска расправа по однос на законот за јавно обвинителство започна жестоко уште на самиот почеток. Пратениците на опозицијата ја обвинија ...
| | веќе видена | слични

Дел од забелешките искажани на вчерашната јавна расправа за Законот за јавно обвинителство ќе бидат имплементирани во законскиот текст – дознава „Слободен ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието вчера на седница на Комисијата за политички систем започна јавната расправа за законот за јавно обвинителство. Универзитетската професорка по ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во свој Фејсбук статус пишува за законот за јавно обвинителство каде вели дека и експертите го потврдиле ставот ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците при Собранието во вторникот одржа јавна расправа на темата „Јавното обвинителство како ефикасен орган ...
| | веќе видена | слични

Небулозни одредби,текст со недоречености, закон со интенција за вдомување на кадрите на СЈО - вака експертите го оценуваат текстот на Предлог-законот за Јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 198 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хеликоптерска несреќа во Калифорнија животот го загуби еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант.Медиумите во САД секојдневно пишуваат за ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Има надеж за обезбедување двотретинско мнозинство за законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: