Камчев дава 2,2 милиони евра да му биде вратен пасошот

Во жалбена постапка за враќање на македонскиот пасош на првоосомничениот во „Империја“ Орце Камчев, откако судијата Весна Димишкова од Кривичниот суд во ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот и осомничен во предметот „Империја“ за перење пари и други кривични дела, Орце Камчев мора да патува деловно, потенцираа негoвите адвокати на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од шест месеци откако е зад решетки Боки 13 повторно побара од Апелација да му го укине притворот. Пред судиите неговата жалба ја образложи адвокатот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
2 копии

Орце Камчев понудил хипотека на недвижен имот од над 3 милиони евра, за да му се вратат македонскиот и бугарскиот пасош кој судот му ги одзеде како мерка на ...
| | веќе видена | слични

Тројца апелациони судии ќе одлучуваат дали да мусе вратипасошот на Орце Камчев откакот неговите адвокати предложија зголемување на сумата од 2,2 на 3,1 милион ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 217 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 177 | | | веќе видена

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува универзитетскиот професор ...
сите 398 | | | веќе видена

Борусија Дортмунд го совлада Вердер Бремен со 2:0, во натпревар од 23 коло во Бундеслигата на кој Ерлинг Холанд уште еднаш се запиша во листата на стрелците. ...
сите 137 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денескa доживеа чист дебакл на организираната средба со дијаспората, на Фејсбук напиша министерот без ресор, Едмонд Адеми.Според Адеми, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камчев дава 2,2 милиони евра да му биде вратен пасошот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: