5 причини зошто треба да се регистрирате на Uslugi.gov.mk


2 копии

На денешната седница на Комисијата за политички систем каде се расправаше за Законот за висока раководна служба, професорката на Правен Факултет, Ана Павлова ...
| | веќе видена | слични

Професионализација на високата раководна служба, транспарентност во нејзиното именување, поставување јасни стандарди и критериуми, како и целосна ...
| | веќе видена | слични

Родителите мора да бидат во тек со интернет активностите на нивните деца и отворената комуникација на релација родител-тинејџер треба да се стави на прво ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според заменик министерот за информатичко општество и администрација, Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ, полнењето на администрацијата е системска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Годишен план и потреби на институциите, вака министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски ги образложи тековните вработувања во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во сите релевантни извештаи за последните неколку изборни процеси не биле евидентирани политички притисоци, што не беше случај порано. Претходно имавме ...
| | веќе видена | слични

Искрената намера на Владата да спроведе департизација и професионализација на јавната администрација е содржана во првичната верзија од Законот за раководна ...
| | веќе видена | слични

Министерството за информатичко општество и администрација, продолжи со организација на повеќе настани во областа на дигитализацијата.Во Тетово се одржа втората ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 164 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 176 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 442 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 причини зошто треба да се регистрирате на Uslugi.gov.mk

Од:
До кого (е-маил):
Порака: