Грета Тунберг во Лозана на собраните порача: Да го промениме системот, не климата


Еколошката активистка, Грета Тунберг учествуваше на собир за клима во швајцарскиот град Лозана, неколку дена пред да замине на Светскиот економски форум во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британскиот принц Чарлс смета дека глобалното затоплување и климатските промени се најголемите закани со кои некогаш се соочило човештвото и ги повика лидерите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шведската активистка Грета Тунберг, која присуствуваше и зборуваше на настаните на Светскиот економски форум во швајцарското одморалиште Давос, рече дека ...
| | веќе видена | слични

Грета Тунберг треба да оди и да студира економија пред да им држи предавања на инвеститорите, порача американскиот министер за финансии, Стивен Мнучин на ...
| | веќе видена | слични

"Дали е таа главен економист? Кога ќе заврши економија на факултет, може да дојде и да ми објасни", рекол Мнучин на прес-конференцијата во Давос. Американскиот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за финансии Стивен Мнучин денес одговори на повикот на активистката Грета Тунберг да се откаже од фосилните горива и посочи дека ќе го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Непосредно пред заминувањето од Давос, американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека би сакал да ја слушне шведската активистка Грета Тунберг како зборува ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи денеска на годишниот состанок на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија, Чарлс рече дека е време лидерите да заземат „револуционерно ниво и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 152 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 219 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 190 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грета Тунберг во Лозана на собраните порача: Да го промениме системот, не климата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: