Тројца турски војници загинаа во експлозија на автомобил-бомба во Сирија


„Тројца наши браќа паднаа како маченици во напад со автомобил-бомба за време на патрола“, се вели во соопштението на Министерството без да се  прецизираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три ракети од типот „Качуша“ паднаа во Зелената зона во близина на американската амбасада во ирачкиот главен град Багдад. Британската новинска агенција ...
| | веќе видена | слични

Најмалку две ракети експлодираа во близина на силно утврдената Зелена зона во Багдад, каде се лоцирани американската амбасада и други странски дипломатски ...
| | веќе видена | слични

Тројца демонстранти загинаа во болницата во Багдад, откако полицијата отворила оган на плоштадот Тајаран. Четвртиот демонстрант е убиен во шиитскиот свет град ...
| | веќе видена | слични

Двајца ирачки полицајци се убиени, а десетина демонстранти се повредени денес во Багдад и во други играчки градови, за време на нови судири со полицијата. Во ...
| | веќе видена | слични

Шест луѓе се повредени во експлозија на автомобил бомба северозападно од сомалиската престолнина Могадишу. Мета на нападот биле група турски инженери, кои ...
| | веќе видена | слични

Мета на нападот биле група турски инженери, кои помагаат во изградбата на патишта во Сомалија, соопшти полицијата. Иако нема извештаи за евентуални жртви или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 601 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тројца турски војници загинаа во експлозија на автомобил-бомба во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: