Мета: Исполнувањето на деветте услови на Будестагот најбрзиот пат до преговори


Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Техничкиот премиер Оливер Спасовски го прими претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел кој допатува во работна посета на нашата земја на покана на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Спасовски потенцираше дека за нашата земја тајмингот е од клучно значење, за да не се загрози реформската динамика која допрва треба да ја постигне ...
| | веќе видена | слични

Тој најави дека очекува на состанокот на 26 март, членките на Унијата да усогласат заеднички став околу новата методологија и начинот на проширувањето,како и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски го прими претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел кој допатува во работна посета на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Спасовски го пречека високиот гостин од Брисел и се задржа со него на тет-а-тет разговор. На средбата претседателот на Владата Спасовски изрази ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска доаѓа во работна посета на Македонија, каде ќе има средби со високи претставници на земјава, на кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 215 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 211 | | | веќе видена

Борусија Дортмунд го совлада Вердер Бремен со 2:0, во натпревар од 23 коло во Бундеслигата на кој Ерлинг Холанд уште еднаш се запиша во листата на стрелците. ...
сите 137 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денескa доживеа чист дебакл на организираната средба со дијаспората, на Фејсбук напиша министерот без ресор, Едмонд Адеми.Според Адеми, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 153 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета: Исполнувањето на деветте услови на Будестагот најбрзиот пат до преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: