Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел доаѓа во работна посета на Македонија


Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска доаѓа во работна посета на Македонија, каде ќе има средби со високи претставници на земјава, на кои се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефицата на бугарската дипломатија смета дека новата методологија не треба да ги спречува преговорите на Северна Македонија со ЕУНовата методологија не треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Претседателот на Европскиот Парламент Давид Сасоли оцени дека и покрај излегувањето на Велика Британија од ЕУ, за земјите кои сакаат да се приклучат на Унијата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими европратениците Андреас Шидер, Илхан Кјучук и Марион Валсман, копретседавачи со „Жан Моне“ дијалогот, којшто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ треба да ги преразгледа некои политики на кандидатите за членство во Унијата, изјави турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу на заедничката ...
| | веќе видена | слични

Захариева изјави дека за време на денешната средба со нејзиниот турски колега, меѓу останатото, е разгледана новата методологија за проширување на ЕУ. Таа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европскиот Парламент очекува отпочнување на преговорите со Македонија и Албанија, истакна претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли на прес – ...
| | веќе видена | слични

На средбата присуствуваше и шефот на делегацијата на Европската Унија во Република  Македонија, амбасадорот Самуел Жбогар. Пендаровски, како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 672 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 490 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел доаѓа во работна посета на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: