Лудило: Го добија Реал за противник во Купот, па му испратија порака на Зидан (Видео)

Тимот на Унионистас де Саламанка ќе има можност да игра со големиот Реал Мадрид во Купот на Шпанија и тоа на домашен терен што дефинитивно носи големо ...
| | веќе видена | слични

Во шпанскиот куп Барселона ќе игра против Ибица, но домаќинот на овој натпревар се соочи со големи проблеми. Ибица игра на стадион кој собира само 4.500 ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот третолигаш Ибица ја пречекува Барселона во шпанскиот Куп, но домаќинот се соочува со големи организациски проблеми затоа што некој ги украл ...
| | веќе видена | слични

Унионистите ќе имаат можност да го одмерат силите со Реал Мадрид во Купот на кралот, при што првиот натпревар се игра следната среда. Иако стадионот на оваа ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид им понуди на луѓето од Унионистас да играат на „Сантиаго Бернабеу“ и приходот од карти да оди за Унионистас, ама на крај решиле дека дома си е ...
| | веќе видена | слични

Унионистас би можел најверојатно да го смени домаќинството, па номинално да го пречека Реал Мадрид на неговиот стадион, на најголемиот храм на фудбалот ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Реал Мадрид и Барселона, во третото коло во Купот на кралот ќе играат против третолигаши, одлучено е денеска по пат на жрепка. Реал ќе гостува ...
| | веќе видена | слични

На третолигашот повеќе од очигледно е дека посакуваа гигант од шпанското првенство за противник во идната фаза од „Копа дел реј“. Шпанија Ждрепката за ...
| | веќе видена | слични

Денес, во просториите на Фудбалската федерација на Шпанија, беа извлечени паровите за 1/16 финале на Купот на кралот. По тој повод, тетолигашот Унионистас ...
| | веќе видена | слични

Денес во просториите на Фудбалскиот сојуз на Шпанија извлечени беа паровите од 1/16 финалето на шпанскиот куп. Реал Мадрид за противник го доби третолигашот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 387 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 78 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали вразните потписи се однесуваат ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лудило: Го добија Реал за противник во Купот, па му испратија порака на Зидан (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: