За Божикните празници ведро и студено

3 копии
12 копии

Утрово е најстудено во Берово и Скопје, минус пет степени, а максимални три степени се измерени во Крушево. Според УХМР, -4 е во Тетово, Битола, Демир Капија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Според УХМР, денеска времето ќе биде претежно облачно. На пониските места ќе има повремен локален дожд, а на планините и на некои повисоки места ќе паѓа снег. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 373 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

ДУИ вечерва е во Кичево. Таму се обрати Талат Џафери, носител на листата на ДУИ во петтата изборна единица. Најдобар пример е градоначалникот на општина Кичево ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се обрати пред жителите на Кривогаштани, на кои им ја претстави изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За Божикните празници ведро и студено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: