Бојан Јовановски и неговиот татко се појавија на распит кај обвинителката Русковска


Денес на сослушувачко соочување со обвинителката Вилма Русковска во Јавното обвинителство се појавија првоосомничениот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владиниот кабинет во сенка бил стациониран во станот на Боки 13, а од таму се координирала операцијата Рекет, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. - Од таму се бирале жртвите и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев во врска со случајот „Рекет” рече дека на 22 април го пријавил тоа што го видел, односно она што беше објавено од Орце Камчев и од него ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Видео и четири разговори биле презентирани пред премиерот Зоран Заев, пред да го пријави случајот „Рекет“. Ова го кажа тој одговарајќи на новинарски прашања, ...
| | веќе видена | слични

Тое е видео на кое не се гледа Катица Јанева, туку комуникација меѓу Боки 13 и Камчев. -Не можете никој да го обвините претходно, на крајот истрагата ги отвори ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска на новинарскои прашањен изјави дека до крајот на денот на неговиот фејбук профил ќе објави кога точно го пријавил случајот Рекет. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 206 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 95 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојан Јовановски и неговиот татко се појавија на распит кај обвинителката Русковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: