Труд на експерти од Народната банка во Зборникот издаден по повод десетгодишниот јубилеј од формирањето на Виенската иницијатива

Во Зборникот издаден по повод десетгодишниот јубилеј од формирањето на Виенската иницијатива е објавен труд за прекуграничното банкарство во нашата земја и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуто емитувано вечерва во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа ТВ, изјави дека по ...
| | веќе видена | слични

Според Јованка Јолевска - Попоска, генералната директорка на "Про-кредит банка" малите и средните претпријатија не го почувствуваа предвидениот економски раст ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Банкарскиот систем во третиот квартал годинава ја задржа стабилноста. Депозитите одбележаа солиден раст, но и кредитите одобрени на домаќинствата продолжија да ...
| | веќе видена | слични

Ова го констатира Советот на Народната банка во усвоениот извештај за ризиците во банкарскиот систем во третиот квартал. – Показателите за солвентноста на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

За забрзување на краткорочната динамика на раст и за зголемување на потенцијалот за долгорочен и одржлив раст на нашата економија, важно е и продолжувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Секој нормален човек гледа дека паролата „Нема правда, нема мир“ била гола флоскула. Вчера или завчера, кога им беше петгодишнината од Шарена револуција, ...
сите 61 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 193 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Труд на експерти од Народната банка во Зборникот издаден по повод десетгодишниот јубилеј од формирањето на Виенската иницијатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: