Граѓаните заглавени во долгови

5 копии

По забавувањето на економската активност во 2017 година, од минатата година се забележува постепено забрзување на македонската економија. За оваа година, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Јованка Јолевска – Попоска, генералната директорка на “Про-кредит банка” малите и средните претпријатија не го почувствуваа предвидениот економски раст ...
| | веќе видена | слични

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуто емитувано вечерва во емисијата „Што не е јасно?“ на Алфа ТВ, изјави дека по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Банкарскиот систем во третиот квартал годинава ја задржа стабилноста. Депозитите одбележаа солиден раст, но и кредитите одобрени на домаќинствата продолжија да ...
| | веќе видена | слични

Ова го констатира Советот на Народната банка во усвоениот извештај за ризиците во банкарскиот систем во третиот квартал. – Показателите за солвентноста на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

За забрзување на краткорочната динамика на раст и за зголемување на потенцијалот за долгорочен и одржлив раст на нашата економија, важно е и продолжувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 335 | | | веќе видена

Тетовската полиција работи на случај по пријава во кој повеќе малолетници тепаат едно дете, а настанот го снимиле и го објавиле на социјалните мрежи на ...
сите 184 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните заглавени во долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: