Втор кредит на ЕБОР од два милиони евра за зелени инвестиции


9 копии

Со 100 милиони евра германска поддршка, земјава ќе рехабилитира четири системи за наводнување 14.000 хектари по сливот на реката Вардар, ќе изгради мали ...
| | веќе видена | слични

Рехабилитација на четири системи за наводнување, реновирање на седум студентски домови во Скопје, Прилеп, Битола, Штип и Охрид и мали централи на хидросистемот ...
| | веќе видена | слични

Со цел да станат енергетски ефиказни, до 2014 година, ќе се реконтруираат седум студентски домови низ земјава најави на министерот за образование и наука Арбр ...
| | веќе видена | слични

За рехабилитација на четири наводнувачки системи со капацитет од 14.000 хектари долж сливот на Вардар и реновирање на седум студентски дома по стандарди за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со кредит во висина од 100 милиони евра и грант во износ од 7,5 милиони евра обезбедени преку германската КФВ банка во наредниот период ќе се реализираат два ...
| | веќе видена | слични

Нов заем на државата за системи за наводнување и енергетски ефикасни студентски домови. Државата се задолжува кај германска банка за да гради системи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Договори за Програма за наводнување на Македонија и за Проект за енергетска ефикасност на студентски домови ќе бидат потпишани денеска во Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето поврзано со законот за изградба на нов клинички центар, посочи дека ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи ваков ...
сите 307 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 386 | | | веќе видена

Во ситуација кога е загрозен највисокиот општествен интерес – народното здравје, на државата ѝ стојат на располагање мерки на принуда, вели епидемиологот ...
сите 292 | | | веќе видена

Неопходна е широка влада за национален спас оценуваат дел од аналитичарите откако деновиве ова прашање стана особено актуелно по пределогот на премиерот Заев. ...
сите 150 | | | веќе видена

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на КОВИД 19 и дали после тоа отишол во ...
сите 304 | | | веќе видена

Во денешното гостување во Телевизија 24 поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека оваа Влада е политички и кадровски истрошена, министри ...
сите 112 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор кредит на ЕБОР од два милиони евра за зелени инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: