ГРУБИ: Од Господ ни е дадено правото на употреба на албанскиот јазик


Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Координатоторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски изјави дека со откажувањето на денешната седница на собраниската Комисија за политички ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Откажана е денешната седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците на која требаше да почне амандманската расправа за ...
| | веќе видена | слични

Околу 3700 амандмани од вкупно 5899 амандмани на изборниот законик се уште не се архивирани и внесени во системот на парламентот. Тоа е причината поради која ...
| | веќе видена | слични

Деловникот не дава можност да се организира јавна расправа за закони во скратена постапка какви што се измените на изборниот законик. Според ВМРО-ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците на која требаше да почне расправата за измените на Изборниот законик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 482 | | | веќе видена

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 206 | | | веќе видена

Здравствените власти бараат одложување на сите јавни собири и манифестации во следниот период како превенција од корона вирусот. За нивното барање, на вонредна ...
сите 584 | | | веќе видена

Претстојат тешки избори, но правдата ќе победи, бидејќи гледајте колку народ дојде само за еден ден на протестот на опозицијата, но тие имаат очекувања кои ...
сите 138 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРУБИ: Од Господ ни е дадено правото на употреба на албанскиот јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: