ГРУБИ: Од Господ ни е дадено правото на употреба на албанскиот јазик


Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Координатоторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски изјави дека со откажувањето на денешната седница на собраниската Комисија за политички ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Откажана е денешната седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците на која требаше да почне амандманската расправа за ...
| | веќе видена | слични

Околу 3700 амандмани од вкупно 5899 амандмани на изборниот законик се уште не се архивирани и внесени во системот на парламентот. Тоа е причината поради која ...
| | веќе видена | слични

Деловникот не дава можност да се организира јавна расправа за закони во скратена постапка какви што се измените на изборниот законик. Според ВМРО-ДПМНЕ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците на која требаше да почне расправата за измените на Изборниот законик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лекарите во Кина пријавиле асимптоматско ширење на корона вирусот, откако забележале случај во кој шест од седум членови на едно семејство заболени од висурот, ...
сите 605 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 244 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархели „ретвитна” пост на Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ кој изрази надеж дека ќе работат заедно на ...
сите 148 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 51 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРУБИ: Од Господ ни е дадено правото на употреба на албанскиот јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: