Утрово најладно во Берово, измерени -6 степени

2 копии

И денес во Македонија ќе имаме сочево време, со појава на мала облачност. По котлините во поголем дел од денот ќе се задржи магливо и постудено. Макималните ...
| | веќе видена | слични

Сончево со мала облачност. По котлините во поголем дел од денот ќе се задржи магливо и постудено. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Најниската утринска ...
| | веќе видена | слични

До крајот на викендот ќе биде сончево и топло, неочекувано за овој период од годината, со највисока температура до 18 степени. На крајот на месецот се очекува ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 16. декември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако власта не го повлече Законот за попис од собраниска процедура, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе започне постапка за собирање потписи со кои ќе се опозициската ...
сите 451 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 384 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 182 | | | веќе видена

Полицијата откри 18 гости и 11 странски државјанки од Русија и Украина во угостителски објект во Охрид, кој работел и покрај претходно изречена забрана и ...
сите 262 | | | веќе видена

Радмила Шекеринска била нервозна и лута затоа што судскиот процес за т.н. организирање на настаните на 27 април не течел со брзината која таа ја очекува. Во ...
сите 77 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утрово најладно во Берово, измерени -6 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: