Судот во Стразбур ќе одлучува за помилувањата на Мијалков и Јанкуловска


Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Беса Арифи Пред неколку недели се објави веста дека обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Русковска им испратила смс порака на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
7 копии
3 копии

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците на денешната седница едногласно го усвои заклучокот да се основа работна група за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Барањето за автентично толкување на членот 11 од Законот за помилување, поднесено од пратениците Сашко Костов и Диме Велковски и изборот на главен државен ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ реагира што на денешната седница се ставени голем број закони. Тоа ќе влијае на дискусијата и на нивниот квалитет, сметаат од партијата. Посочуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Републиканците во американскиот Претставнички дом Кевин Мекарти на денешната расправа за импичмент на претседателот оцени дека Доналд Трамп е ...
сите 707 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 180 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот во Стразбур ќе одлучува за помилувањата на Мијалков и Јанкуловска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: