Од „Кориере дело Спорт“ со нова насловна го возвратија ударот: Кого нарекувате расист?

2 копии

Италијанскиот медиум „Кроиере дело Спорт“ со вчерашната насловна страна на која се најдоа Лукаку и Смолинг и под која стоеше наслов „Црн петок“ го навлече ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерката од Нигерија, а со англиски пасош, просведочи за третманот кој го добивала во текот на нејзиниот период минат во Италија, каде настапуваше успешно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интер синоќа доживеа пораз на домашен терен од вториот тим на Барселона со 2:1, а Борусија Дортмунд победи против Славија Прага со идентитчен резултат, па ...
| | веќе видена | слични

Еден од двата најголеми спортски весници во Италија, Кориере дело спорт, се најде на силен удар од италијанската јавност по контроверзната насловна во ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Манчестер Јунајтед Оле Гунар Солскјер на денешната прес-конференција пред градското дерби против Манчестер зборуваше и за скандалот со насловната ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер на денешната прес конференција во пресрет на градската дерби пресметка со Манчестер Сити говореше и за ...
| | веќе видена | слични

„Кориере дело Спорт" и понатаму инсистира дека нима ништо лошо во насловна страна на вчерашното издание, весникот возврати на обвинувањата и порача дека речиси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

Познати се полуфиналните двојки по одигрувањето на денешните натпревари на Европското ракометно првенство. Словенија ќе игра против Шпанија, додека Норвешка ...
сите 246 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 70 | | | веќе видена

Хрватска одигра нерешено 22:22 со Шпанија во последниот натпревар од групата А и оди во полуфиналето на Европското првенство како втор тим во групата. Шпанците ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако тоа се случи, ќе биде шести пат да се прогласи меѓународна вонредна состојба  во последната деценија, објави Ројтерс. Бројот на загинати од новиот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од „Кориере дело Спорт“ со нова насловна го возвратија ударот: Кого нарекувате расист?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: