Отворен регионален центар за аутизам во Охрид


4 копии

Пивара Скопје и компанијата Coca – Cola преку Роса, заедно со Министерството за здравство ќе отворат уште три нови Роса школи за родителство до крајот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче учествуваа на настан за промоција на меморандумот за соработка меѓу Министерството за здравство и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Република Бугарија ги промовира донациите во опрема и средства во три основни училишта во општините Новаци и Могила. ...
| | веќе видена | слични

Бугарија даде над 80 000 евра за реконструкција на три училишта во Пелагонија. Дел од учениците на бугарската делегација им ја испеаја песната „Македонското ...
| | веќе видена | слични

Охридската Општа болница од денеска располага со современ Центар за рани интервенции и третман кај деца со нарушување од аутистичен спектар. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Во Општата болница во Охрид денеска беше отворен Центарот за рани интервенции и третман кај деца со нарушување од аутистичен спектар. Овој центар се отвора со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 451 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 201 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 446 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Овој јануари има врнежи од дожд над просекот, велат од секторот хидрологија во Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму објаснуваат дека иако планинските, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен регионален центар за аутизам во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: