Отворен регионален центар за аутизам во Охрид


4 копии

Пивара Скопје и компанијата Coca – Cola преку Роса, заедно со Министерството за здравство ќе отворат уште три нови Роса школи за родителство до крајот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче учествуваа на настан за промоција на меморандумот за соработка меѓу Министерството за здравство и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Република Бугарија ги промовира донациите во опрема и средства во три основни училишта во општините Новаци и Могила. ...
| | веќе видена | слични

Бугарија даде над 80 000 евра за реконструкција на три училишта во Пелагонија. Дел од учениците на бугарската делегација им ја испеаја песната „Македонското ...
| | веќе видена | слични

Охридската Општа болница од денеска располага со современ Центар за рани интервенции и третман кај деца со нарушување од аутистичен спектар. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Во Општата болница во Охрид денеска беше отворен Центарот за рани интервенции и третман кај деца со нарушување од аутистичен спектар. Овој центар се отвора со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Стручните лица на Меѓународната комисија за вонредна ситуација на Светската здравствена организација (СЗО) им препорачуваат на сите земји да се подготват за ...
сите 456 | | | веќе видена

По еден ден одмор, денеска продолжуваат ракометните возбудувања. Арената „Теле 2“ е во центарот на вниманието, четирите најдобри репрезентации ќе излезат на ...
сите 285 | | | веќе видена

Независната пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, веќе подолго време сведочи дека политичките субјекти, наместо да се насочат кон ...
сите 388 | | | веќе видена

Моменталниот Закон за управување со отпад им одговара на големите индустриски објекти кои го користат најголемот дел од отпадот што се увезува во земјава, за ...
сите 187 | | | веќе видена

 ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги блокира сите проекти и законски решенија во интерес на граѓаните, а сега тоа го прави со опструкција на работењето на собраниската ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен регионален центар за аутизам во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: