„Наставничката на годината“ во Тексас обвинета за сексуална злоупотреба на ученик


5 копии

– Ренди Чаверија, наставничка по семејни и потрошувачки науки во средно училиште во Тексас, е обвинета за сексуална злоупотреба на свој ученик. Ученикот им ...
| | веќе видена | слични

Полицијата уапсила наставничка (40) во специјално училиште во Флорида, за наводна сексуална врска со другар на нејзиниот син (15) и е обвинета за сексуално ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата ја уапсила 40-годишната наставничка од специјално училиште од Флорида поради наводни сексуални односи со пријател на нејзиниот син, а обвинета е за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Триесетгодишната Фиона Виоти спиела со момчиња од училиштето Бишопс Дајосесан Колеџ во Кејптаун од 2013 до 2019 година, потврдила истрагата.. Мажената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 161 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју во живо за „Фокс Бизнис Њуз“, при што ги повтори обвинувања за изборни измами. Во телефонскиот разговор, во ...
сите 207 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Наставничката на годината“ во Тексас обвинета за сексуална злоупотреба на ученик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: