Роси за Лоренцо: Еден од најголемите пилоти на МотоГП во модерната ера


Ветеранот Валентино Роси го прокоментира повлекувањето на трикратниот светски шампион во МотоГП, Хорхе Лоренцо. Шпанецот ја објави својата одлука три дена пред ...
| | веќе видена | слични

Браќата Маркез, Марк и Алекс, следната сезона ќе возат заедно во тимот на Репсол Хонда во МотоГП, но очигледно не и на двајцата тоа им изгледа како добра ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Еден ден по завршувањето на сезоната во Мото ГП, Репсол Хонда излезе со официјално и бомбастично соопштение до сите големи љубители на мотоциклизмот, ...
| | веќе видена | слични

Францускиот возач на мотоцикли Јохан Зарко вчера имаше среќа во несреќа, бидејќи за малку избегна трагичен крај по излетувањето од патеката. Тој откако излета ...
| | веќе видена | слични

Јохан Зарко е најсреќниот мотоциклиста на Гранд при патеката во Валенсија, иако тој не е победник. Францускиот возач имаше среќа да преживее две несреќни за ...
| | веќе видена | слични

Со трката за Големата награда на Шпанија заврши сезоната во Мото ГП и тоа со уште една победа на Марк Маркез кој оствари историја со најмногу освоени бодови во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роси за Лоренцо: Еден од најголемите пилоти на МотоГП во модерната ера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: