Повреден работник во фабрика во Пробиштип, итно пренесен во болница

8 копии

Светло-техничарот кој вчера падна од висина во Македонскиот народен театар (МНТ) е опериран, во добра состојба е, но ќе следи долг период на рехабилитација, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработен во Македонскиот народен театар како светло-техничар се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи. Според билтенот на МВР, ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Македонскиот народен театар во Скопје се случи несреќа во која 35-годишен светло-техничар, паднал од висина додека изведувал работни задачи. Од МВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повреден работник во фабрика во Пробиштип, итно пренесен во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: