Трамп има понуда за Ердоган


Турција уапси турски адвокат ангажиран од германската Амбасада во Анкара, изјави синоќа германски дипломат од Министерството за надворешни работи, потег што ...
| | веќе видена | слични

Терористите депортирани помеѓу 11 и 19 ноември вклучуваат државјани од Данска, Велика Британија, САД и двајца од Холандија. Некои биле депортирани заедно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Турција депортираше во Холандија жена која е осомничена дека отпатувала во Сирија за да им се приклучи на џихадистите на Исламската држава, потврдија од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, истакна дека доколку по прашањето за Ф-35 продолжи бескомпромисниот став на Соединетите Американски Држави, Турција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави во вторникот дека во текот на разговорите во Вашингтон минатата седмица на американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп има понуда за Ердоган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: