Шекеринска: Интересот на жените за учество во Армијата се зголемува


Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска се обрати на конференцијата организирана од SEESAC, посветена на родовата еднаквост и родовата перспектива ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска во „Што не е јасно“ на Алфа телевизија рече дека нејзината соработка со Зоран Заев е завршена работа.Таа изјави ...
| | веќе видена | слични

Ние сме предводници на концептот 50-50 на жени во политиката, напиша премиерот Зоран Заев во опис на видеото кое го објави на својот Фејсбук профил. „Ме имате ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Премиерот и претседател на СДСМ од 20-годишнината на Форумот на жени на СДСМ, а лидерот на ВМРО ДПМНЕ од 28-мата годишна конференција на Унијата на млади ...
| | веќе видена | слични

На следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени – вети партискиот претседател Заев на трибината пред Форумот на жени. Морален кодекс со ...
| | веќе видена | слични

На Форумот на жени на СДСМ, Радмила Шекеринска истакна дека раководи со, условно кажано, машки ресор и дека токму во нејзино време стануваме земја членка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 527 | | | веќе видена

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 160 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 234 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Интересот на жените за учество во Армијата се зголемува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: