САД ја осудија „неоправданата употреба на смртоносна сила“


САД денеска ја осудија „неоправданата употреба на смртоносна сила“ во последниот бран насилство во текот на протестите во Хонг Конг, и ја повикаа полицијата и ...
| | веќе видена | слични

Анѓела Јанковиќ, една од студентките од Србија која се најде во срцето на судирите меѓу полицијата и демонстрантите во Хонгконг, за српски „Курир“ откри детали ...
| | веќе видена | слични

Полицијата го има целосно опколено универзитетот, приодите се блокирани и се апси секој кој ќе ја напушти зградата. Лидерката на Хонг Конг, Кери Лам изјави ...
| | веќе видена | слични

Неколку демонстранти во Хонгконг станаа жртви на сопствените таканаречени „бомби од бензин“ кои што планираа да ги фрлат на полициските сили за време на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Мајк Помпео оцени дека владата во Хонг Конг мора да преземеодговорност за „враќање на мирот“ на таа територија, преку донесување ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

Кина предупреди дека нема мирно да гледа како протестите во Хонг Конг се развиваат во „ситуација која не може да се контролира“, додека десетици демонстранти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 451 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата на Нов Зеланд денеска соопшти дека уште две лица починале од здобиените повреди при ерупцијата на вулканот на Белиот Остров, со што бројот на жртви ...
сите 97 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Нема да биде претерано ако се каже и дека партијата ни го контролира животот и кариерата. Дава сѐ, и зема сѐ. Партијата е државата! Дали е ова нормално? Дали е ...
сите 135 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ја осудија „неоправданата употреба на смртоносна сила“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: