Тим: Несреќа и привилегија е што играме против „големата тројка“


Тенисерот од Австрија Доминик Тим ќе има тешка задача на завршниот АТП турнир во сезоната. На Мастерсот во Лондон Тим се наоѓа во групата „Бјерн Борг“ заедно ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал го доби клучниот дуел против Стефанос Циципас за да си ги одржи шансите за пласман во полуфиналето на финалниот АТП шампионат. Првиот светски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По победата против Новак Ѓоковиќ во клучниот натпревар во групната фаза на завршниот АТП турнир во Лондон, Роџер Федерер чека да го дознае името на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Освојувачот на 20 Гренд-слем титули, Роџер Федерер ја оствари својата 22-ра победа во 49-тиот судир со Новак Ѓоковиќ и се квалификуваше во полуфиналето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новак Ѓоковиќ загуби од Роџер Федерер со 2-0 (6-4 и 6-3) во последниот меч од групната фаза на завршниот мастерс во Лондон. Ѓоковиќ смета дека причината за ...
| | веќе видена | слични

Публиката во Англија веќе долго време не е на страната на Новак Ѓоковиќ, не само што не навива за него туку е против Србинот како против никој друг. Ѓоковиќ ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ сигурно нема да се врати на првото место на АТП листата до крајот на годината, откако изминатава вечер во „О2“ арената доби тениска лекција од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 115 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 424 | | | веќе видена

Денеска во Охрид Меѓувладината комисија за трговско-економска и научно-техничка соработка помеѓу Република Северна Македонија и Руската Федерација одржа ...
сите 84 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Боливија Ево Моралес од Мексико Сити изјави дека САД му понудиле авион за да избега од Боливија. Моралес, претходно оваа недела, ...
сите 247 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тим: Несреќа и привилегија е што играме против „големата тројка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: